Stretnutie s Danielom Hevierom

Fictus Fabulus medzi žiakmi našej školy!

Vo štvrtok 24. mája 2018 medzi našich žiakov prišiel Fictus Fabulus.

Že neviete kto? Pomôžeme vám indíciami: spisovateľ (napísal viac ako 100 knižiek, z toho 60 pre deti), textár (autor mnohých textov piesní, poznáte ich v podaní Paľa Haberu, Jany Kirschnerovej, alebo napríklad aj textov pre muzikály), prekladateľ, výtvarník, hudobník, ....

Že ešte neviete, kto to je? Tak teda nezostáva iné ako prezradiť, že za menom sa skrýva Daniel Hevier.

Medzi našich mladších i starších žiakov prišiel s 1. dielom knihy Stopy vedú do temnoty. Predstavil nám Chymera, autora knihy, ktorého zážitky pán Hevier zapisoval práve pod menom Fictus Fabulus. Porozprával, ako dielko vzniká. Pozval všetkých, aby sa pridali do výpravy, ktorá chce pomôcť chlapcovi Chymerovi dostať sa z krajiny zaujímavej, ale  aj nebezpečnej..... A je to možné cez stránku www.chymeros.sk.

Potom pán Hevier odpovedal na mnohé otázky najmä mladších žiakov. A keď boli otázky zodpovedané, deti i učitelia si dali podpísať knihy Daniela Heviera, ktoré si priniesli z domu, alebo kúpili na mieste.

Bolo to pekné stretnutie s mimoriadnym človekom. Ďakujeme všetkým, ktorí ho sprostredkovali.

Fotografie TU