Na Patlíkovú s vojakmi, alebo...

...Účelové cvičenie žiakov 2. stupňa 17. 10. 2018 v lokalite Patlíková

Názov prezradil takmer všetko. A k ostatnému iba toľko:

• 1. vyučovacia hodina bola teoretická; pripomenuli sme si, čo sme už počuli na teoretickom brannom, prešli si v škole evakuačné cesty v prípade ohrozenia a pozreli si hasiace prístroje
  • 8,30 sme vyrazili zo školy napriek tomu, že obloha sa hrala na dážď (skôr dáždiček, vlastne len mrholilo, ale vzhľadom na slnečné počasie ostatných niekoľkých mesiacov to vyzeralo dosť povážlivo)
  • Na Patlíkovej nás čakalo niekoľko stanovíšť. Niektoré pripravili vojaci z VÚ Trenčín, niektoré naši učitelia:
  • Vojakov k nám priviedla šarmantná por. Veronika Juráková a pomohla nám rozložiť stanovištia a bola všade tam, kde sme potrebovali pomoc.
  • Stanovište topografie – s ňou nás oboznámil   por. Daniel Lysák.  (Bolo treba vyjsť za ním ku krížu. Ale vyplatilo sa, už pre ten výhľad. Bolo vidieť široko-ďaleko.)
  • Stanovište zdravotníka – zásady poskytovania prvej pomoci nám pripomenul voj. Pavol Komáromi. (Aj napriek snahe sa nám však nepodarilo figurínu oživiť.)
  • Na pravej strane pajty bolo stanovište protichemickej ochrany, ktoré mal pod palcom slob. Patrik Svedek. (Figuranti, ktorí si natiahli špeciálny odev a plynovú masku, vyzerali štýlovo.)
  • Čat. Matej Babics nespustil oči zo zbraní, ktoré mal na svojom stanovišti.  (Záujemcov, ktorí si ich chceli aspoň poťažkať, sa našlo neúrekom.)
  • Pani asistentky Janka Hrušovská a Dominika Judinyová mali dohľad nad hodom granátom na cieľ. (Hlásime, že žiaden granát nevybuchol a cieľ zostal väčšinou nezasiahnutý.)
  • Pani učiteľka Erika Hrrnčárová Vachánková  mala na starosti cezpoľný beh. Na regulérnosť behu (aby si nikto neskracoval cestu) dozeral Šimon Jančo.
  • V pajte sa strieľalo! (To by bol celkom dobrý titulok do bulváru J)  Pán učiteľ Peter Páleš tam zriadil improvizovanú strelnicu, takže každý účastník mohol trikrát streliť vzduchovkou do terča, ktorý si potom odniesol domov. Pánovi učiteľovi asistovali Matúš Hrnčár a Patrik Lehocký.
  • Po ceste späť sa počasie opäť tvárilo, ako že prší, ale nenaleteli sme mu a domov sme prišli suchou nohou.

Ďakujeme všetkým za spoluprácu, vojakom, učiteľom i žiakom za pekný deň vonku. A zasa niekedy dovidenia na Patlíkovej!