späť

Žiadny zubný kaz

komentárovV dňoch 7.2 a 14.2.2020 prebiehali na našej základnej škole prednášky v spolupráci s firmou Curaprox. Žiaci 8meho ročníka sa zapojili do programu Brusher, ktorého obsahom sú 2 prednášky, ktorých cieľom je naučiť žiakov správnej technike čistenia zubov a starostlivosti o zuby. Okrem týchto prednášok, si každý zo zapojených žiakov odniesol zubnú kefku Curaprox, medzizubnú kefku a drobnosti vo forme nálepiek, odznaku a tetovačiek. Prednášky viedli 2 študentky zubného lekárstva, ktoré žiakov oboznámili nie len s teoretickými vedomosťami o čistení zubov, o vzniku zubného kazu a starostlivosti o ústnu dutinu - správny výber zubnej pasty, zubnej kefky a spolupráca so zubárom a dentálnym hygienikom. 

Ale žiaci mali možnosť prakticky si vyskúšať techniku čistenia zubov a požiadať študentky o kontrolu, prípadne pomoc.

Žiaci si tak odniesli množstvo informácií, ale aj praktických zručností. A ich spätná väzba bola veľmi pozitívna.

Tak napr. vedeli ste, že až 8 z 10 kazov vzniká v medzizubnom priestore? Práve preto je veľmi dôležité používať aj medzizubnú kefku. 

A na záver sa s vami podelíme o to najdôležitejšie.. malá rada od nás už vyškolených...kefku treba držať jemne - ako pero a zuby sa majú umývať krúživými pohybmi :)

Mgr. Brňová Barbara

 

                                                                                                          
Diskusia
Hore