Zoznam pomôcok na nový školský rok

Zoznam školských potrieb pre žiakov 1. stupňa ZŠ

Väčšinu z uvedených pomôcok majú druháci, tretiaci a štvrtáci z predošlého ročníka, ale ak sa niečo pokazilo, stratilo, alebo doslúžilo, tu je zoznam, čo by mala školská taška obsahovať. Ak ste sa dohodli v rámci triedy, že sa niektoré veci zakúpia spoločne, triedni učitelia zabezpečia, aby boli včas k dispozícii. Vzhľadom na vlaňajšie špecifiká, keď sa deti vzdelávali z domu, im možno zostali niektoré zošity nevyužité. Teraz v nich môžu, pochopiteľne, pokračovať, aby sme zbytočne neplytvali.

• · prezuvky (hygienicky vyhovujúce, pevne držiace nohu)
  • · pero (nie guľôčkové ani keramické), ceruzky č. 2 (aspoň 2 ks), pastelky, červené a zelené pero na zvýrazňovanie v zošite, guma, strúhadlo
  • · slovníček na zaznačovanie domácich úloh
  • · pravítko rovné
  • · pravítko trojuholníkové (2.-4. ročník)
  • · trojuholník s ryskou (3.-4. ročník)
  • · kružidlo (4. ročník)
  • · obaly na zošity a učebnice
  • · zošity 511 s pomocnou liniatúrou (1. ročník) – na začiatok 2 ks
  • · zošity 512 (2. ročník) – na začiatok 2 ks
  • · zošity 513 (všetky ročníky) – na začiatok 1. ročník – 1 ks, 2. ročník – 1 ks, 3. ročník – 5 ks, 4. ročník – 5 ks
  • · štvorčekový zošit 525 (4. ročník) – 1 ks
  • · zošit bez linajok 520 (3.-4. ročník) – 2 ks

TELESNÁ A ŠPORTOVÁ VÝCHOVA:

• · vrecúško stiahnuteľné šnúrkou
  • · tričko s krátkym rukávom
  • · tepláková súprava
  • · ponožky
  • · tenisky s bledou podrážkou

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

• · guľatý štetec (aspoň 2 hrúbky)
  • · plochý štetec (aspoň 2 hrúbky)
  • · temperové farby
  • · vodové alebo anilínové farby
  • · paleta na miešanie farieb
  • · nádoba na vodu
  • · handrička na utieranie štetca
  • · plastelína
  • · voskové pastelky
  • · tyčinkové lepidlo
  • · fixky
  • · nožnice
  • · čierny tuš
  • · špajdľa alebo zastrúhané drievko
  • · farebný papier
  • · výkresy A4 a A3 (po 20 ks)
  • · náčrtník (1 blok)
  • · ochranný obrus na lavicu
  • · staré tričko alebo zástera

Zoznam školských potrieb pre žiakov 2. stupňa ZŠ

Väčšina pomôcok je rovnakých ako minulý školský rok. Žiaci sú informovaní o pomôckach zvyčajne na prvej vyučovacej hodine. Je dobré mať v zásobe viacero linajkových aj čistých zošitov formátu A4, A5.

Výtvarná výchova na 2. stupni:

Nákup pomôcok na výtvarnú výchovu budeme riešiť ako po minulé roky, spoločným nákupom. Žiaci sa na začiatok šk. roka poskladajú po 5 € a za vyzbieranú sumu nakúpime pomôcky potrebné na hodiny výtvarnej výchovy (lepidlá, výkresy, farby, nožnice....), ktoré  budú využívané aj na technike a pri tvorbe projektov na iných vyučovacích predmetoch. Centrálny nákup odstráni časté problémy so zabúdaním pomôcok na hodiny výtvarnej výchovy a umožňuje pracovať aj s takými pomôckami, ktoré žiaci obvykle nemajú doma k dispozícii (napríklad tuš, krepový papier...)