Mikuláš prišiel!!!!

V tomto roku prišiel svätý Mikuláš medzi deti do školy už v piatok 4. 12. 2020.

Na 2. stupni nenašiel ani živej duše, ale na 1. stupni sa na jeho príchod deti dobre pripravili. V každej triede sa našli deti, ktoré mu vedeli zaspievať, povedať básničku a pomodliť sa. Na fotkách vidíte, že deti sa na jeho príchod aj pekne poobliekali. A keď aj pani učiteľky dosvedčili, že deti v triedach boli dobré, mohli byť deti odmenené balíčkom.

Tento rok svätého Mikuláša nesprevádzal ani anjel, ani čert. Zostali vraj v karanténe. Aj Mikuláš, keď chcel prísť do školy, musel byť otestovaný a jeho krásna hustá brada  bola ako rúško. Veľkou pomocníčkou mu bola babička. Práve tá, o ktorej sa spieva v pesničke, ktorú všetci spoločne spievali:

Pospeš sem, pospeš sem, chasa naša,

ak chceš dnes uvidet Mikuláša.

Ked svatý Mikuláš k detom príde,

Veliká radost mu v srdci vzíde.

Babička, babička, už sme prišli,

hviezdičky na nebi tiež už vyšli.

Čože máme robit, čo si počat?

Veď sa ho nemóžme ani dočkat!

Po návšteve školy čakali svätého Mikuláša aj babičku ešte v deti v škôlke a aj starenky a starčekovia v dome opatrovateľskej služby.

Ak budeme dobrí, vraj o rok príde zas!