Mikuláš a Katarína

Vážení rodičia, milí žiaci,

Dnes sme v našej škole zaznamenali nebývalý úkaz - deti dostávali mikulášske balíčky na Katarínu.

Radi by sme Vám vysvetlili, ako k tomu prišlo:

Dostal sa k nám záznam z najvyšších, opakujem, najvyšších miest.

Medzi svätým Mikulášom a svätou Katarínou sa odohral takýto rozhovor:

Mikuláš: „Katarínka, videla si, čo sa deje na Slovensku?“

Katarína: „Myslíš to, že sa začalo poriadne ochladzovať? Že bolo dosť dlho sucho? Že sa blíži prvá adventná nedeľa? Že je toľko ľudí chorých? Že je niekoľko tried zatvorených?“

Mikuláš: „ Nie nadarmo o Tebe hovoria, že si múdra, Katarína! Čo myslíš, budú deti v škole aj na môj sviatok?“

Katarína: „Milý Mikuláš, to naozaj neviem. Pozri, aj v tej turnianskej škole... všetci sa snažia, ruky si dezinfikujú, teplotu merajú, rúška nosia, snažia sa deti aj dospelí, a predsa si ten vírus nájde cestičku, ako urobiť na teste dve červené čiarky... Raz-dva je trieda zatvorená....“

Mikuláš: „A ja som chcel aj tento rok deti obdarovať. Teraz sa bojím, že sa moje darčeky nedostanú ku všetkým  a načas...“

Katarína: „Neboj sa, priateľ Mikuláš, Urobíme to takto: Ty máš pre deti balíčky – vždy si bol veľmi štedrý. Ja mám zasa dnes meniny. Dáme túto úlohu našim Katarínam a Mikulášom, alebo ináč povedané, Nikolasom. Oni tie balíčky v Tvojom i mojom mene odovzdajú deťom, ktoré sú v škole.“

Mikuláš: „Výborne, Katka! A všetci budú vedieť, že sa blíži môj sviatok, hoci budú obdarovaní počas Tvojho sviatku...“

A tak sa stalo, že balíčky rozdávali po triedach všetky Kataríny a všetci Nikolasovia, ktorí boli v tento deň v škole. Deti, ktoré sú v karanténe a tie, ktoré sú choré sa nemusia obávať. Balíčky ich počkajú.

Ďakujeme Obci Trenčianska Turná, že sa postarali, aby sa to sladké prekvapenie od Mikuláša dostalo až do našej školy....

(Vedeli ste, že v našej základnej škole je 5 pani učiteliek a 3 žiačky, ktoré majú meno Katarína? Vedeli ste, že v našej škole sú 4 Nikolasovia?)