KOMPARO 9?

NEDOPADLI SME VERU ZLE!

V novembri si deviataci preverili svoje vedomosti v testovaní KOMPARO. Pocity mali po skončení testovania rôzne, ale keď prišli v januári výsledky, potešili sa nielen oni.

Ako škola sme sa zaradili medzi 25% najúspešnejších škôl spomedzi tých, ktorí sa do testovania prihlásili (Spolu to bolo 527 škôl a 12 673 deviatakov z celého Slovenska).

Z matematiky boli výsledky takéto:

Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov bola 41,9%, priemerná úspešnosť našich žiakov bola 54,6%. Lepšie skončilo z matematiky 14,8% a horšie než naši 85,2% zúčastnených žiakov. V rámci regiónu (zapojilo sa 34 škôl) sme dosiahli najvyššie hodnotenie.

Zo slovenského jazyka boli výsledky nasledovné:

Priemerná úspešnosť všetkých testovaných bola 57,7%, priemerná úspešnosť našich žiakov bola 62,5%. Lepšie než my skončilo zo slovenského jazyka 9,9%, horšie skončilo 90,1%. V rámci regiónu patríme medzi 5 najúspešnejších škôl.

Výsledky nás potešili. No ešte viac nás poteší, keď deviataci zabodujú v Testovaní 9 a urobia tak veľký krok k ďalšiemu štúdiu.