Deň duševného zdravia

Vo štvrtok 27. 10. 2022 sme si v škole pripomenuli, že je potrebné starať sa nielen o telo, ale aj o dušu. Mali sme Deň duševného zdravia.

Už pri vstupe do školy naši deviataci pripli všetkým kvet nezábudky, symbolu duševného zdravia.

Ak sa pozriete na fotky, zistíte, že väčšina detí aj učiteľov prišla do školy oblečená v modrom, vo farbe nezábudky.

Potom si žiaci vypočuli reláciu, ktorú si pripravili deviataci Lea, Miška a Damián s pani učiteľkou Monikou Priščákovou.

Po relácii nasledovala práca v jednotlivých triedach. V každej triede sa dialo niečo iné. V niektorých hrala pokojná hudba, inde žiaci tvorili, písali alebo kreslili, aby vyjadrili, svoje emócie, dali vedieť, kde sa cítia bezpečne, kde a kedy sú šťastní. V niektorých triedach žiaci diskutovali v kruhu s pani učiteľkami, inde im pomáhali komunikovať deviataci, ktorí sa na túto úlohu pekne pripravili. Alebo si deň spríjemnili spevom a hrami. Na niektorých hodinách vznikli zaujímavé projekty, ktoré sme si vystavili.

Pretože duševné zdravie ide ruka v ruke s fyzickým zdravím, v tento deň nechýbal deťom ani pohyb v podobe prechádzky jesennými cestami, hry v areáli školy, alebo aj práce  - pomoci pri osádzaní knižných búdok.

Je dobré a potrebné počúvať a poznávať svoju dušu i svoje telo. Aby dlho slúžili v zdraví nám a tiež ľuďom, s ktorými žijeme.