KRÚŽOK FRANCÚZŠTINY

Väčšina z vás si teraz určite hovorí: „Aká nuda!”, ale v skutočnosti opak je pravdou. Veru áno. Patrím medzi žiakov, ktorí onedlho túto školu opustia a nikdy som si nemyslela, že to poviem, ale bude mi to tu chýbať. A hlavne moji spolužiaci. Preto sa tento rok snažíme tráviť spolu všetok voľný čas. Pár z nás sa teda prihlásilo do krúžku francúzštiny. Zo začiatku sme si tiež mysleli, že to všetko bude len o učení a o žiadnej zábave, no na naše prekvapeniu to tak nebolo. Naša pani zástupkyňa prišla s nápadom pripraviť si palacinky, vo francúzštine známe ako crêpes. Bol to jeden z tých najvtipnejších zážitkov od začiatku roka. Prišli sme do kuchynky a pred tým, ako sme začali variť, zašli sme si s kamarátkou na záchod. A hádajte čo sa stalo -  môj milovaný telefón skončil v záchode. Áno, čítate dobre. Doteraz si za to zo mňa robia srandu! Každopádne, začali sme variť a zistili sme, že nám chýba naberačka. My sme si ale poradili a cesto sme naberali pohárom, veď sme predsa vynaliezavé! Škola nevyhorela a palacinky sa nám podarili - to sme ani nečakali! Každý si ozdobil palacinku podľa seba a zmizli tak rýchlo, že sme sa nestačili diviť. Ušlo sa samozrejme aj pani riaditeľke a ponúkli sme aj pani učiteľky. Ku koncu sme si po sebe upratali a odchádzali sme s pocitom plného brucha a radosti.