Hráči Dukly Trenčín na návšteve v škole v Trenčianskej Turnej

V posledný februárový deň privítali žiaci ZŠ Samuela Timona hokejovú návštevu. Medzi deti prišla štvorica hráčov z hokejového klubu Dukla Trenčín, konkrétne Peter Fabuš, Tibor Melichárek, Roman Tvrdoň a Rado Trefný, a doprevádzal ich aj mladý začínajúci hokejista Jozef  Hačšák so svojím trénerom Marekom Fraňom.

Viac ako stovka detí čakala v telocvični na žlto-červených chlapcov. Keď sa vo dverách objavili ich tváre, žiaci začali zborovo kričať „Dukla Trenčín“, aby tak hráčov presvedčili, že sú pravými hokejovými fanúšikmi. Trenčianski hokejisti sa však nenechali zahanbiť a na oplátku urobili radosť deťom v podobe rozdaných podpisov, časopisu Hlas Dukly a možnosti vyfotiť sa s nimi. Najväčším terčom záujmu bol jediný obranca, Rado Trefný, ktorý bol aj najmladší zo zúčastnených z A-tímu. Fotku s 24-ročným mladíkom má azda každá študentka, ktorá sa tejto akcie zúčastnila. „Ja ho ani nepoznám, ale je celkom sympatický,“ úprimne konštatovala mladá žiačka.

Radosť z akcie nemali len deti, ale i zástupkyňa školy, Mgr. Elena Švikruhová: „Pozvánku od klubu sme uvítali s radosťou, a keď sa to vyhlásilo v školskom rozhlase, tak to bolo veľké hurá. Hokejistov zbožňujú a veľmi sa na nich tešili.“ Zo strany hráčov zazneli tiež len pozitívne ohlasy. Už spomínaný obranca Trefný netajil spokojnosť: „Veľmi sa mi to páčilo, decká boli nadšené, že nás videli, a to sa nevidí každý deň. Porozdávali sme veľa podpisov, fotiek, deti mali radosť, takže sme radi, že sme tu mohli byť.“

Hráči Dukly Trenčín tak naplnili zmysel akcie a mohli sa domov pobrať s úsmevom na perách. Vtedy však ešte ani len netušili, že o pár týždňov sa budú tešiť z bronzu na hrudi.

Odkaz na video

Autor textu:  Jana Danková