Dopravný deň s políciou

28. marec bol pre štvrtákov zážitkový deň.  Spolu s dopravnou políciou sme riadili a učili sa dopravnej disciplíne.  Všetko sa dialo na križovatke pred školou.  Obliekli sme si  reflexné vesty.

Policajti  zastavovali vodičov a robili riadnu kontrolu.  Zastavovali aj cyklistov. Jeden šofér dostal pokutu. Merali rýchlosť, technický stav vozidla a kontrolu dokladov. Zastavili aj jedného ocka našej spolužiačky Terezky, ešteže nemal  žiadny priestupok. My sme všetko dychtivo  pozorovali. Po kontrole sme každého šoféra obdarili  svojím nakresleným obrázkom. Niektorí spolužiaci mali aj trému.

Učili sme sa správne chodiť cez prechody pre chodcov. Teta policajtka nás prevádzala cez cestu. Zdôrazňovala nám, že cez prechod sa chodí po pravej strane, počas prechádzania nebežíme, netelefonujeme, neskáčeme, nehráme sa a nezdržujeme dáko inak premávku.

Skúsili sme sa posadiť aj na motorku. Pod dozorom policajta, sme ju aj štartovali a púšťali sirénu.  Fúkali sme aj do fúkačky /drager/ . Fúkala aj pani učiteľka. Samozrejme, na prístroji sa objavili samé nuly.

Deň s políciou bol zaujímavý a poučný. Budeme si dávať väčší pozor a chrániť viac svoje zdravie a myslieť aj na vodičov, aby sme nespôsobili dopravnú kolíziu.  Tešíme sa na ďalšie takéto dni.

Žiaci 4.B