Časopis Klubáčik

V klube detí vzniká nový časopis!

O spolupráci s deťmi na časopise vám porozpráva Janka Danková..

Detský časopis KLUBÁČIK

1. číslo klubacik.pdf

2. číslo klubacik-2-1-.pdf

Len pred dvomi mesiacmi som ako študentka 2. ročníka pedagogiky na Trnavskej univerzite mala schválenú tému bakalárskej práce – Detský časopis v ŠKD. Otvorene sa priznám, že som nemala záujem o nijaké iné zadanie a ak by mi nebola pridelená práve táto téma, asi by som si doteraz búchala hlavu o stenu – i keď márne. Dostala sa tak ku mne príležitosť robiť niečo, čo ma baví, napĺňa a istým spôsobom posúva vpred.

Spontánne som vedela, že spomínaný časopis chcem realizovať s deťmi v škole, ktorú som i ja navštevovala. A tak som v jedno ráno navštívila moju bývalú (vašu terajšiu) školu, porozprávala sa s pani riaditeľkou, s pani Poláčkovou, následne i s pani Marcinátovou a zrazu som mala otvorenú cestu na realizáciu. Mojou nemalou výhodou bolo a stále aj je, že mnohé deti z ŠKD poznám a možno o to ochotnejšie zaujali postoj mojich nových kolegov, ktorí mi pomôžu pri tvorbe časopisu. Prednedávnom nám vyšlo prvé číslo, v ktorom sme sa snažili zhrnúť to, čo sa udialo v škole, resp. v ŠKD za posledný čas a nechýbali ani rubriky na zabavenie. Samé deti mi otvorene povedali, o čo by mali záujem, čo by v časopise nemalo chýbať, a tak sa spoločnými silami snažíme zvládnuť všetko tak, aby sme boli spokojní my i tí, ktorým sa časopis dostane do rúk. Časopis bude vychádzať raz za mesiac, a samozrejme, keď na konci školského roka skončíme, v septembri budeme pokračovať.

Ešte sme síce len na začiatku (a začiatky bývajú vždy ťažké), ale som presvedčená, že spoločnými silami to nejako zvládneme. Ak viete o niekom, kto navštevuje ŠKD a rád by sa k nám pridal, radi ho privítame v našom tíme. Stačí, ak o svojom záujme povie niekomu z nás (náš zoznam nájdete v 1. čísle časopisu Klubáčik, ktorý nájdete na webovej stránke školy, kde budú postupne pridávané i ďalšie čísla) a my si ho už potom nájdeme.

Aj touto cestou by som sa chcela poďakovať pani riaditeľke a ostatným vyučujúcim, ktorí mi akýmkoľvek spôsobom pomáhajú a samozrejme deťom, ktoré so mnou časopis tvoria – bez vás by Klubáčik neexistoval.

Teším sa na ďalšiu spoluprácu s mojím tímom a ostatným žiakom prajem veľa úspechov (najmä) v škole.

Jana Danková