späť

Stretnutie s prezidentom SR

komentárovBol to sen?

 „.....dievčatá, možno pôjdete k prezidentovi na vyhodnotenie olympiád detí a mládeže,“ oznámila nám asi pred 3 týždňami pani riaditeľka.

Ako sme rýchlo informáciu jedným uchom prijali, tak sme ju aj rýchlo druhým vypustili. Veď možno bude dáke vyhodnotenie v Bratislave, ale žeby sa ho práve naša škola  mala zúčastniť a ešte aj za účasti pána prezidenta, tak  tomu sme vôbec nechceli veriť.

                                                            

     Až prišla pozvánka, v ktorej stálo: ...........pozývame Vás na celoštátne  vyhodnotenie 5. ročníka Olympijských festivalov detí a mládeže Slovenska 2011/2012, ktoré sa uskutoční v stredu 31. októbra 2012 o 14:00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave za účasti prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča.

Ale ešte stále sme neverili, veď pán prezident má určite nabitý program a napísať sa do pozvánky dá všetko.

   

      A prišiel deň prázdnin –  streda 31.októbra, a my dve – ja so Zuzkou Balážovou, sme cestovali do Bratislavy. Slávnostný akt začínal o 14,oo hod. Približne v tom čase, keď už bola Zrkadlová sieň  takmer plná – cca 150 ľudí, pristúpila k mikrofónu Alena Heribanová a vyzvala nás, aby sme povstali – do siene totiž vstupoval pán prezident -  Ivan Gašparovič aj so sprievodom, ktorý tvorili : minister  školstva – Dušan Čaplovič, predseda Slovenského olympijského výboru – František Chmelár, predseda ZMOSu – Jozef Dvonč,  primátor Bratislavy - Milan Ftáčnik a iní hostia. Sen sa stal skutočnosťou!

     Po krátkom oboznámení sa s 5. ročníkom Olympijských festivalov detí a mládeže Slovenska /ODFM/, ktorého sa v tomto roku zúčastnilo viac ako tritisíc škôl všetkých typov z celého Slovenska a tiež po krátkom príhovore pána prezidenta, pokračoval program oceňovaním vyhodnotených škôl. Boli ocenené zvlášť MŠ, ZŠ, SŠ, špeciálne školy a jednotlivci – organizátori. A my dve, stále ešte nič netušiac, sme si užívali túto slávnostnú chvíľu, priestory, ľudí, hostí a pod. Nohy sa nám začali triasť a ruky potiť až vtedy, keď moderátorka pozvala prevziať ocenenie riaditeľku MŠ z Trenčína, Šafárikovej ul., ktorá bola jednou z troch zástupcov Trenčianskeho samosprávneho kraja, tou druhou bola naša škola/!/ , tretím riaditeľ ZŠ s MŠ Pavla Demitru z Dubnice nad Váhom. Až vtedy sme pochopili, že my nie sme „ na výlete“, ale že nás tiež čaká „prechádzka po červenom koberci“ až pred pána prezidenta. V tej chvíli sme ani neoceňovali, že sme si sadli až do zadnej polovice Zrkadlovej sály, pretože tá cesta „na vrchol“ bola dosť dlhá.

     Pamätnú sklenú  plaketu Najúspešnejšej škole, diplom, knihu Olympiáda 2012 ale i poukážku na 3OO eur na športové potreby nám odovzdával minister školstva Dušan Čaplovič.

     Slávnostnú atmosféru dopĺňala svojím úžasným spevom i mladučká Paťa Janečková.

 

     Som veľmi rada, že sme dostali i priestor počas prestávky, ktorá mala vraj slúžiť na to, aby pán prezident mohol odísť z tohto slávnostného vyhodnotenia, na úlovky našich „foťákov“ . Som pyšná a zároveň veľmi vďačná Bee za tento zážitok a ponúkam vám zopár spoločných fotografií tak s pánom prezidentom ako i s ministrom školstva.

   

      Plné dojmov a zážitkov, / ktoré sa asi už nezopakujú/ sme večer chceli v pohode vlakom odcestovať z Bratislavy. Ale keďže to bolo v predvečer sviatku zosnulých / a média v tento večer neodporúčali cestovať / dostať sa načas do rýchlika  bol oveľa väčší adrenalín ako

samotné stretnutie v Primaciálnom paláci... Ale to už je o inom.

 

Mgr. Janka Poláčková

 

Príloha: https://www.olympic.sk/aktuality-sov/15776-koicky-kraj-ziskal-pohar-prezidenta-sr-ako-najuspeneji-v-5-roniku-olympijskych-festivalov-deti-a-mladee-slovenska.html

 
Diskusia
Hore