Eco tour

Trenčianska Turná -  ECO TOUR

V stredu 27. 11. 2013 sa naši žiaci, od najmenších po najväčších (to znamená od škôlkárov až po deviatakov), zúčastnili na naozaj zaujímavom programe ECO TOUR.

Ide o program, ktorý sa snaží priblížiť  tematiku životného prostredia a ekológie žiakom a študentom základných a stredných škôl na Slovensku. Deje sa tak prostredníctvom atraktívnej audio-vizuálnej show.

Iniciátorom platformy ECO TOUR je spevák  Thomas Puskailer, ktorý  spolu s Martinom Madejom a spolupracovníkmi zaujali obecenstvo od prvej chvíle. Hudba, piesne, tanec, hovorené slovo, súťaže, komunikácia s obecenstvom, tombola... to sú prostriedky, ktorými sa účinkujúci prihovárali divákom, a tí sa radi stali účastníkmi diania na pódiu i v hľadisku. Bodkou za vydarenou akciou bola aj návšteva účinkujúcich v škole. Škoda, že pre nedostatok času bola táto návšteva krátka... Snáď nabudúce.

Otázky životného prostredia, potreba dôslednej recyklácie odpadu, citlivosť pre Zem, na ktorej žijeme, to sú témy a pojmy, s ktorými pracujeme v škole v priebehu celého roka, lepšie povedané,  v priebehu celého základného školského vzdelávania. Ale keď deti počujú, že tieto otázky nie sú ľahostajné ani ľuďom, ktorých vídajú v médiách, predsa len je väčšia šanca, že prídu na to, prečo sú na našich uliciach farebné zberné nádoby a prečo ich už niekoľko rokov máme v triedach...

Ďakujeme Obecnému úradu v Trenčianskej Turnej za sprostredkovanie tohto zaujímavého podujatia. A budeme radi, ak budeme v budúcnosti divákmi podobných kvalitných formátov.

No a najradšej budeme, ak tieto programy naozaj prispejú k tomu, že naše okolie bude čoraz čistejšie, krajšie a naša Zem zdravšia.

Foto nájdete TU

Katarína Masaříková