Hudobná výchova netradične

Hudobná výchova netradične,

alebo,

zavolajme si na hodinu babičku.

V pondelok 20.októbra  2014 mali žiaci 6.B, ale aj piataci a siedmaci práve takúto  netradičnú hudobnú výchovu.

Na pozvanie pani učiteľky Orságovej prišla  na hodinu pani Mária Bulková, babička nášho žiaka Adama Bulka zo 6.B, aby deťom niečo porozprávala a niečo ich naučila.

Deti ju hneď po príchode privítali pesničkou.

Pani Bulková, speváčka ľudových piesní a folkloristka, ich tiež naučila spievať ľudovú pieseň Okolo Súče. No pri speve nezostalo. Učila ich aj tancovať, a to valčík. Ako vidno na fotkách, išlo to.

Pekná akcia mala aj dozvuky v podobe výborných makových a orechových koláčov, ktoré sa ušli deťom i pani učiteľkám.

A ako je to možné, že o tom píšem, hoci som tam nebola?

Jednoducho – spýtala som sa detí a oni mi všetko vyrozprávali. A na otázku: Čo by ste chceli ešte povedať, pridali:

Adam: Je to tá najlepšia babka!

Marián: Poďakujte jej za nás aj touto cestou.

Ďalší: Keby bolo aj viac takých hodín...

ĎAKUJEME! A PRÍĎTE ZAS!