Vianočný program?

To bola rozprávka!!!!

...A to doslova!

Nad všetkým trónila pani Perinbaba. A spočiatku vyzerala dosť nahnevaná. Veď si len predstavte, že vločkám sa odnechcelo byť biele a rozhodli sa, že budú padať dúhové. A všetko mala na svedomí jedna z nich, Machuľka. Ale veľmi rýchlo zistili, že pohnevať si Perinbabu, to nie je žiadny špás. Preto sa usilovali zlepšiť jej náladu. No bez pomoci detí by to nedokázali.

A čím im naše deti pomohli?

Spevácky zbor a mladí gitaristi piesňami, 2.A zatancovala makarenu, 1. A postavcila snehuliakov, 5.A zatancovala  v rytme Tublatanky na pieseň Ježišku, miláčku, šiestaci sa pokúsili vykúzliť jej na perách úsmev cudzokrajnými piesňami, 7.B tancom Jingle bell, Andrej z 8.B hrou na trúbku – ale Perinbaba sa neusmiala.

A tak sa deti usilovali aj naďalej:

5.B predviedla tanec v štýle Ega, 7.A zaspievala šalalala vianočnú pieseň, Tadeáš a Michal z 8.B pridali folklórne motívy, 1.B nás tancom presvedčila, že „zime, zima, zima všude je veliká“, 3.A nám tancom oznámila, že kúpil otec rybu, 3.B opäť vsadila na Tublatanku, ale Perinbaba sa stále tvárila dosť nahnevano.

Nezostávalo, než pridať ešte pár kúskov:

Tánička zo 6.B na nás rozbalila svoje prostné a my sme zistili, že máme medzi sebou gymnastku veľkého formátu, 6.B nám zaželali piesňou a tancom Merry Christmas, dievčatá z 9.B potešili tancom, chlapci a dievčatá  z 2.B v kostýmoch upratovačiek, najskôr urobili v sále poriadok, aby o to radostnejšie zaspievali, že nikdy nebolo lepšie, do čistého sveta sa zniesli anjeli- ôsmačky a po ich tanci nám zaspievali a zagitarovali štvrtáci, potom sa pridal aj Gregor zo 4.B hrou na flautu a Andrej z 8.B hrou na trúbku.

To už na tvári Perinbaby žiaril úsmev. Vločkám odpustila a nám všetkým, aspoň na javisku, trochu zasnežila.

Bol to krásny program.

VĎAKA VŠETKÝM, ktorí sa o to zaslúžili.

A pár fotiek si pozrite TU