Lyžiarsky výcvikový kurz

11. januára  žiaci našej školy, ôsmaci z 8. A a 8.B, vyrazili na lyžiarsky výcvikový kurz. Autobus ich, spolu s ôsmakmi zo ZŠ Trenčianske Stankovce odviezol do Krahúľ, kde sa v lyžovaní zlepšovali naši žiaci už v minulosti.

V tomto roku bol výcvik určený aj tým, ktorí si namiesto lyží zobrali snowboardy. Našťastie, prišli v čase, kedy bolo na Krahuliach snehu dostatok, takže mohli trénovať.

Ale najlepšie je nechať hovoriť samotných účastníkov:

„Ráno sa nechcelo z postelí, večer sa zasa nechcelo ísť spať. Nové kamarátstva, nové konflikty, horúce čokolády v bufete, zlé jedlo ale dobrý čaj, perfektné zážitky, úžasná lyžovačka, ťažké pády a ešte ťažšie vstávanie, ... Ale to všetko k lyžiarskemu patrí. Bolo nám dobre a všetci by sme sa tam  hneď vrátili. Chýba nám svah, sneh, priatelia, predražený bufet, penzión, atmosféra a hlavne zábava...“ (účastníčky kurzu)

Aj keď boli nejaké pády, aj keď sa musí zahojiť jedno zápästie, aj keď nie je jednoduché nájsť vhodné miesto a zorganizovať kurz, aj tak je dobré, že sa naši žiaci naučia lyžovať. Lebo pohyb, to je život.

Ďakujeme našim učiteľom, že žiakom tieto zážitky sprostredkovali.

Niekoľko fotografií nájdete na FB stránke .....TU