späť

Karneval 2015

komentárov 

Keď sa Popolcová streda (tento rok 18.2.) spýta, čo sme robili cez fašiangy, odpovieme: Mali sme KARNEVAL!

A to nie hocaký. Krásny!

Prípravy naň začali už dávno, pretože mnohé masky boli neuveriteľne originálne a majstrovsky vypracované. U menších detí sa najviac potrápili maminy, staršie deti si s maskami poradili samé.

O program a priebeh karnevalu sa v tomto roku postarali pani učiteľky a asistentky, ktoré nie sú triednymi učiteľkami a vymysleli to takto:

Najskôr sa predstavili v promenáde jednotlivé triedy i pani učiteľky, mimochodom, tiež „pekné masky“. Do tanca nám hral DJ Jakub Ježík. Potom prišli na rad tanečné súťaže, kde víťazov jednotlivých skupín vybral pán učiteľ Tomáš Mego. Kým menší súťažili  v  tanci, starších čakalo prekvapenie, súťažili v jedení šišiek. Po náročnej disciplíne sa opäť tancovalo. Celý čas masky sledovalo pozorné oko poroty, aby čo najspravodlivejšie ocenilo pekné a originálne masky. Organizátori aj účastníci zažili jedno prekvapenie. Kde sa vzalo, tu sa vzalo, naraz sa medzi nami objavilo akrobatické duo chalanov a predviedli, čo vedia. Potlesk a uznanie ich neminulo. A potom sa opäť tancovalo. V tombole  „ruka šťasteny“ obdarovala mnohých účastníkov peknými cenami, iných ocenila špeciálnymi cenami  pani riaditeľka a napokon boli vyhlásené ceny poroty. Aj cena za najlepšiu učiteľskú masku si našla svojho adresáta.  A potom sa už len veselilo a tancovalo....  Na obzore sa objavil nejeden tanečný talent. Aby sme netrpeli smädom, o to sa postarali opäť maminy a ich výborný čaj.

Možno boli niektorí trošku smutní, že nemali šťastie a neodniesli si domov cenu. Ale myslím, že o to na karnevale až tak nejde. Radosť, veselosť, nápaditosť, kamarátstvo, originalita, tanec, hudba, atmosféra... to všetko sme zažili. Takže sme boli obdarovaní všetci.

Ďakujeme pani učiteľkám, ktoré nám takýto fašiangový karneval pripravili.

A všetkých pozývame, aby si pozreli fotky, sú TU.
Diskusia
Hore