Hodina dejepisu naživo

V piatok 27. marca 2015 mali naši žiaci príležitosť aspoň nakrátko nazrieť do stredoveku.

Skupina historického šermu Bojník žiakom 1. a 2. stupňa demonštrovala nielen vývoj historických zbraní, ale aj život rytierov na hradoch v čase križiackych výprav.   Snahou bolo nie propagovať násilie, ale rytierske idey a šermiarske umenie tak, ako sa po stáročia tradovalo až do súčasnosti.

Možno žiaci zabudnú, ako sa ktorá zbraň volala, alebo koľko vážilo brnenie, ale dúfame, že nezabudnú, akú vážnosť a záväznosť  malo slovo, ktoré dal muž, ktoré dal rytier... Vo viacerých smeroch by sme sa mali čo učiť od našich predkov.

Sme radi, že medzi nami sú deti, ktoré o stredoveku a rytieroch všeličo vedia a ktoré ukázali svoje zručnosti.

Fotografie si pozrite TU.