Deň vody

„Vode bola daná čarovná moc byť miazgou života na Zemi."
                                                                                                 Leonardo da Vinci

Človek sa s vodou stretáva od svojho narodenia až do posledného dňa svojho života. Voda nás teda sprevádza počas celého života, hoci si to ani neuvedomujeme. Považujeme ju za samozrejmosť a spravidla jej nevenujeme veľkú pozornosť. Práve preto sa žiaci z Enviro krúžku v spolupráci so žiakmi 9.A, pod vedením pani učiteľky Samákovej, rozhodli pripomenúť nám aká je voda pre nás dôležitá. V pondelok 23.marca si pripravili program o vode.

Súčasťou programu bola prezentácia o vode, pozorovanie života vo vode pod mikroskopom, zaujímavé experimenty s vodou, galéria obrazov a projektov na tému voda a znečistené jazierko, kde bolo úlohou žiakov ho vyčistiť.

A tak mali žiaci možnosť presvedčiť sa o tom aké zázraky možno s vodou robiť vo forme experimentov. Overili si svoje znalosti o vode. Pomohli vyčistiť jazierko od vecí, ktoré do neho nepatria a mohli by spôsobiť nie len znečistenie vody, ale aj vážne problémy v prírode. Pod mikroskopom sledovali tajný život vo vode, ktorý voľným okom nevidno. Umeleckou časťou bola galéria obrazov a projektov, ktoré žiaci tvorili v minulých dňoch. Zaujímavosťou programu bola kvapka, v ktorej sa žiaci mali možnosť odfotiť.

Všetkým žiakom, ktorí sa podieľali na príprave programu ďakujeme a rovnako aj ostatným žiakom za ich pozornosť.

Fotogaléria k článku TU

Mgr. Barbara Samáková