Zlato pre Turnú

Každý štát, mesto či  malá obec sa pýši svojimi výhrami. Radosť a hrdosť sa znásobuje, ak ide o ten najcennejší kov, akým je zlato. Kde možno získať toto vzácne želiezko? Najčastejšie je to šport, ale.... prvenstvá prináša aj veda a umenie. Cesta víťazstiev je náročná, bolestivá a  prináša veľa odriekania i driny. No o to búrlivejšie a emocionálnejšie je finále so šťastným koncom.

Možno  povedať, že Trenčín nie je už len mesto módy, ale aj mesto mladých talentov. Od 26.3-31.3. 2015 prebral aj s Trenčianskymi Teplicami  úlohu hostiteľa pre Top Talent Festival SLOVENSKO. Pýtate sa, čo to je?  Medzinárodný festival- súťaž detskej a mládežníckej tvorivosti v speve, tanci, divadle a vo výtvarnom umení. Účastníci boli zo Slovenska  a z Ukrajiny.

Naša škola tiež mala Top Talentu, čo ponúknuť. Boli sme divákmi, súťažiacimi ale.......stali sme sa hlavne víťazmi!          Sobota bola magická. Nášmu DFS Štvorlístok patril stupeň víťazov. Malé zlato sa zablyšťalo na hrudiach všetkých našich tanečníkov, ktorí svojím programom „ Na muziku“ získali nielen sympatie divákov, ale aj vážené hlasy porotcov. Zlatý pohár, má už svoje čestné miesto v riaditeľni. Vždy bude odrážať radostné úsmevy detí, ktorým patrí.

Ďakujeme všetkým našim  súborovým deťom, bez ktorých by sa predstavy nás dospelých, nestali skutočnosťou.

B.Sabová, D.Orságová