Bojkovice – Turná – cezhraničná spolupráca

V uplynulých dňoch sme sa dozvedeli a presvedčili, že medzi obcou Trenčianska Turná a mestom Bojkovice funguje projekt cezhraničnej spolupráce, ktorého súčasťou je budovanie GIS (geografický informačný systém).

Ale čo je zaujímavejšie, v rámci tohto projektu navštívili bojkovskí školáci, predovšetkým  členovia súboru  Světlovánek, našu obec, školu a blízke okolie počas festivalu Stretnutie priateľov. Naši školáci mali možnosť navštíviť Bojkovice, a to 9. júna 2015. A bol to veru veľmi pekný výlet. Začal sa návštevou  Múzea Bojkovska, kde sa bolo na čo pozerať . Potom sme obdivovali krásnu priestrannú školu so športovým areálom (veď je to škola so športovým zameraním, najmä na volejbal, lyžovanie a atletiku), videli sme triedy a žiakov v akcii, v rámci hodiny anglického jazyka sa naši tretiaci zoznámili s miestnymi tretiakmi (ako ináč, po anglicky), Tadeáš Kňažek sa nedal zahanbiť a v ôsmej triede pri tabuli správne vypočítal príklad z matematiky, v klimatizovanej učebni  informatiky si žiaci vypočuli, čo to je GIS a napokon sme boli pozvaní v krásnej veľkej jedálni na obed. Chutilo nám všetkým. Po obede krátka prechádzka na zámok Světlov a potom domov.

Výlet krátky ale krásny.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!!!

Fotky z Bojkovíc nájdete TU