späť

Ako sme (ne)spali v škole....

komentárov 

     Na noc v škole sme si zvolili magický dátum – piatok 13. Možno práve preto sa táto akcia tešila obrovskému záujmu zo strany žiakov, ale už  menšiemu zo strany učiteľov. J Každopádne napätie z výberu tých najvhodnejších adeptov na noc v škole, prebdenú noc, noc bez dozoru rodičov, noc na tvrdej podlahe len so spacákom a dekou, noc v spoločnosti  ďalších spolužiakov, mala svoje čaro.

     Nocľažníci sa začali zbiehať podvečer, hojne nabalení, ako keby sa chystali stráviť mesiac na opustenom ostrove, nie jednu noc v škole v mieste svojho bydliska. J „Pre prípad, že by jedna karimatka nestačila vezmem si ešte dve, veď prípadne požičiam kamošovi,“ ktorý taktiež v strachu o vlastné pohodlie prišiel s tromi spacákmi a s dvomi litrami kofoly – veď smäd je predsa horší ako chlad. J

      Keď sa všetci účastníci akcie zhromaždili na chodbe II. stupňa, odložili si svoje „najnevyhnutnejšie“ veci do provizórnych nocľahární, prišiel rad na večeru (dúfali sme, že nie poslednú). Milé pani kuchárky ochotne napiekli koláče – čokoládové, makové, lekvárové a orechové, pre celý regiment žiakov, odhodlaných zotrvať v bdelom stave čo najdlhšie.

      Po večeri nastalo rozdelenie do pracovných tímov. Dizajnéri opracovali palety a vyrobili z nich perfektnú sedačku aj so stolíkom. Perníčkovia upiekli perníčky – medovníčky, perníkové chalúpky a iné maškrtky. Smelo im konkurovali Vanilky, ktoré piekli voňavé oplátky, sladké aj slané. Skupina ďalších šikovných rúk sa premenila na Svetlušky a vyrobili vianočné svietniky servítkovou technikou. No a všetko dôkladne zdokumentoval tím Inkognito. Fotili o dušu a čarovnú atmosféru potom z foťáku preniesli na nástenku, ktorá žiakom bude ešte dlho pripomínať túto nezabudnuteľnú noc. Samozrejme nezabudli sme ani na pohybové aktivity, a tak dobre vykonanú prácu tímov vystriedal florbalový turnaj. Telocvičňa ožila pokrikmi detí a piskotom píšťalky. Ukázalo sa, že okrem nadaných majstrov máme v škole aj športovcov a športovkyne. S cieľom unaviť našich zverencov sme hrali do neskorých večerných hodín. Avšak pohyb mal na deti opačný účinok, dobili si baterky a nie a nie sa uložiť na spánok.

        Zvolili sme inú taktiku, film a uloženie do vodorovnej polohy. Dva nula pre našich žiakov!  Nadránom už väčšina detí spala a stráž nad nimi držali už len tí najvytrvalejší..... a samozrejme pani učiteľky. So skorým budíčkom nabralo ráno rýchly spád. Umyť sa, pobaliť sa, upratať, rýchle raňajky a odchod domov. Každý sa tešil opäť na svoje pohodlie a mäkkú posteľ. 

       Akcia to bola veru vydarená, obišli sme sa bez úrazov a zlej nálady, za čo nesmierna vďaka patrí pani učiteľkám Katke Dudákovej, Dadke Orságovej, Terezke Bučkovej, Deniske Sieklovej, Barbarke Brňovej a Paulínke Porubanovej. Poďakovanie si zaslúžia aj zúčastnení žiaci za bezproblémové správanie, panie kuchárky, ktoré zaplnili naše žalúdky, pán školník, ktorý nás cez noc nenechal zamrznúť a všetci ostatní, ktorí podali pomocnú ruku pri realizácii  peknej školskej akcie. 

 

DOBRÚ NOC A ĎAKUJEME!

Chcete vidieť dôkaz? Kliknite TU
Diskusia
Hore