Záložka nás spája

V tomto školskom roku sa žiaci našej školy opäť zapojili do projektu ZÁLOŽKA NÁS SPÁJA. Vyhlasuje ho tradične Slovenská pedagogická knižnica pri príležitosti Dňa školských knižníc.

Naším partnerom bola tento raz jedna z pražských základných škôl. Navzájom sme si vymenili 220 záložiek, na ktorých sme stvárnili postavy z našich obľúbených kníh.

Sme radi, že s každým ďalším ročníkom rastie kvalita a úroveň vyrobených záložiek. Aj my sme sa posnažili a poslali sme vskutku hodnotné dielka. Okrem literárnych hrdinov sme na nich stvárnili aj štúrovskú tému, ktorá na Slovensku tento rok rezonuje. Veríme, že naši českí kamaráti sa potešili rovnako ako my. Ich záložky nám poslúžia nielen ako doplnok knižky pri čítaní, ale zároveň aj ako inšpirácia pre našu ďalšiu prácu na výtvarných dielňach.