Začiatkom roka 2016 vyhlásila environmentálna organizácia Živica, v spolupráci so Zelenou školou a obchodným reťazcom Ikea, súťaž o získanie finančného grantu pre školské projekty. Naša základná škola bola úspešná so svojím návrhom a tak získala podporu pre svoj projekt Babi, nauč ma piecť štrúdľu. Cieľom projektu je vysvetliť žiakom dôležitosť zdravej výživy, význam  využitia zeleniny z vlastnej záhradky, dôležitosť a význam kompostovania pre životné prostredie.

V mesiaci marec a apríl 2016 sa na základnej škole začala realizácia prvých aktivít. V areáli školy, pri telocvični bol domurovaný  múrik a vzniklo políčko pre pestovanie zeleniny, byliniek a iných plodín.  Pri jeho úprave sme aj my baby pomohli. Okrem toho, sme dostali kompostér od našej obce, ktorý je umiestnený pri zadnom vchode do školy. Ďalší kompostér zabezpečený z financovania projektu by nám mal doraziť v najbližších dňoch. Takže už na neho netrpezlivo čakáme. A čo to kompostér vlastne je? Načo nám slúži? To sa dozvedia naši žiaci na hodinách biológie a prírodovedy v najbližších dňoch.

V rámci projektu sme si nakúpili do školy náradie na úpravu políčka –rýle, lopaty, hrabličky a krhle. Okrem nich boli zakúpené pomôcky na pracovné vyučovanie dievčat, ktoré z našich vypestovaných plodín vytvoria zaujímavé pokrmy. Na pracovnom vyučovaní budú môcť používať misky rôznej veľkosti, dózy, škrabky, plechy a strúhadlá. Snáď nám potom prinesú ochutnať :)

A čo všeličo nás ešte čaká v súvislosti projektom? Nechajte sa prekvapiť. My vás budeme o všetkom informovať.

Enviro krúžok