späť

EKO trieda

komentárovV záhradôčke pod oblôčkom ... tam je EKO trieda!

Máme novú triedu! Ale márne by ste ju hľadali v jednej alebo druhej budove. Je totiž presne medzi nimi a je to naša EKO trieda, ktorá vznikla vďaka výhre v Tesco projekte.

Vznikala v lete. Najskôr bolo treba nasadiť kvety, upraviť okolie, objednať všetko potrebné a počkať, kedy nám kvety aj lavičky dodajú.

V septembri naši šikovní chlapci s pánom učiteľom zmontovali lavičky a ešte v tom istom mesiaci si deti vychutnali, aké je to, keď sa v horúcich dňoch môžu učiť vonku, v tieni, na čerstvom vzduchu. Vyskúšali si to aj naši dávni spolužiaci, ktorí sa stretli v škole po 50 rokoch.

V októbri, keď sa pozbierala úroda z políčka, už bolo možné pripraviť slávnostnú recepciu a pozvať na ňu  pána  starostu a pána riaditeľa OD Tesco, ktorí našu EKO-triedu  slávnostne otvorili. O nátierky z našej záhradky sa postarali dievčatá z enviro-krúžku s pani učiteľkou Brňovou, o dobrý čaj z byliniek z našej záhradky zasa pani riaditeľka a pani zástupkyňa a o hudbu p. učiteľka Orságová a Štvorlístkarky...

Naša trieda nie je ešte úplne hotová. Na zimu ju schováme, ale na jar opäť pripravíme, doplníme tabuľou,  pocitovým chodníkom a možno aj ďalšími kvetmi.

Ako to všetko vznikalo, pozriete sa TU.
Diskusia
Hore