späť

Vianočný čas – čas (nielen) na rozprávku...

komentárov 

Priblížil sa vianočný čas. Pre niekoho čas naháňania sa za nákupmi, pre iných však aj čas pozastavenia sa. A pre nás, ktorí sme za zišli v nedeľu 11. decembra 2016 v kultúrnom dome na vianočnom programe detí našej školy, čas (nielen) rozprávkový.

Do rozprávky nás uviedla pieseň, ale najmä deduško Večerníček. Len čo rozsvietil na nebi – opone hviezdičky, už aj pritancovali naši tretiaci, vtelení do rozprávkových postavičiek. A po nich pekne zasnežilo anjelikmi a vločkami z 1.A, takže sme videli aj snehuliakov a stromček.. Po vystúpení heligonkáriek sa zleteli na pódium anjelici z 1.B triedy a napokon sa pódium zaplnilo spievajúcimi druháčikmi.

Len čo odznela klavírna skladba v podaní dievčat Terezky a Alžbetky Fislových a báseň našich druháčok, nastala na pódiu úplná trma-vrma. Ako na uliciach pred obchodnými domami. Ľudia do seba strkali a po vianočnej nálade ani stopy. Deduško večerníček aj so Snehulienkou z toho boli celí znepokojení.

A do toho napätia sa naraz vplížili tajomné mačky a tajomní mladíci zo 4.B triedy, aby nás vrátili z obchodov späť na dianie na pódiu. Za nimi vtancovali na pódium aj naše šiestačky zo 6.A, po nich prítomných očarila svojou zostavou naša skvelá fitnesska Tánička Ondrušková z 8.B a napokon „prvostupniarske pani učiteľky a pán učiteľ s pani riaditeľkou“. Ak  by sa vám to predsa len akosi nepozdávalo, tak vedzte, že nás svojimi maskami prekabátili tanečnice zo 4.A.

No ale  ani nákupný chaos sa nechcel vzdať svojich pozícií a znova vtrhol na pódium. Chodci sa hádali, strkali, rodičia kričali na deti, deti neposlúchali...

No nad chaosom zase zvíťazil poriadok – najskôr ho nastolili obratné tanečnice zo 6.B, potom to rozvírili v tanci ôsmačky z 8.A. Po reklame, kde otecka z dcérkou vyhnali z pódia prasiatka, ktoré majú zahnuté kly (6.B), patrilo pódium opäť tanečníkom, tentoraz zo 7.B. Že ani starší ľudia nestrácajú zmysel pre humor, o tom nás presvedčili v reklame „dôchodcovia na výlete“ v podaní 6.A triedy. A keď pani doktorka pripomenula, že Lepozub vie zachrániť trápne situácie,  javisko patrilo čarovným tanečníčkam z 8.B triedy..

Ale čo to? Zase chaos? Tentoraz priamo  v rodine. No, už len to by chýbalo, aby sme sa pred Vianocami doma pohádali!

Našťastie, skôr, než by padli ostrejšie slová, rozoznejú sa rolničky a pri nich roztočia sál dievčatá z 9.A. Po nich reklama zo 7.A upozorní, že počasie je vrtkavé, ale bez ohľadu na počasie sa točia aj dievčatá z 5.B triedy. Na ľudovú nôtu naladí poslucháčov ďalšie vystúpenie heligonkáriek a v tomto štýle pokračuje aj tanec dievčat z 9.B, ktorý sa však behom okamihu mení na úplne iný štýl. To asi to vrtkavé počasie.... Náhle sa však pódium zaplní deťmi a za sprievodu klavíra, basy, gitary a so sólom Dorky Fraňovej sa rozozvučí rytmický capsong. (Asi takto bude pred sviatkami odsýpať hŕba práce z rúk našich šikovných mám). Deti už javisko len tak rýchlo neopustia. Najprv dievčatá z 5.A a malí gitaristi zaspievajú anglickú vianočnú pieseň o bubeníkovi, Petra Kováčová z 8.B pripomenie básňou Daniela Heviera, čo naozaj slávime na Vianoce a všetko zavŕši Dorka Fraňová a zbor piesňou Aleluja. A aby si všetci uvedomili, že najväčším darom Vianoc je LÁSKA, pridajú sa s piesňou aj pani učiteľky, veď Svet lásku má.

A po prianí pekných Vianoc, keď aj pani učiteľky dospievajú pieseň O vánoci dlhé noci, môže prísť deduško Večerníček a zhasnúť svetielka...

Bol to krásny program. Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zaslúžili o jeho vznik a priebeh.

A ďakujeme aj všetkým, ktorí tvorili a zásobovali náš trh svojimi výrobkami, ktorí predávali a ktorí nakúpili, aj tým, ktorí prispeli dobrovoľným vstupným. Podporili tak aktivity  našej školy, ktoré budú slúžiť deťom.

A všetkým, malým i veľkým, želáme RADOSTNÉ a LÁSKOU NAPLNENÉ  VIANOCE!

A tiež ŠTASTNÝ  NOVÝ  ROK!!!!

Ak chcete vidieť viac, pozrite sa na fotky, sú TU:

 

 
Diskusia
Hore