Hviezdoslavov Kubín

Dňa 20. februára  sa konal v poradí už 63. ročník súťaže v  prednese prózy a poézie – Hviezdoslavov Kubín. Dvadsaťštyri súťažiacich z piateho až ôsmeho  ročníka sa usilovali zabojovať o prvenstvo v umeleckom prednese. A výsledky na seba nenechali dlho čakať. V  II. kategórii v prednese poézie boli úspešní títo žiaci. Na treťom mieste sa umiestnila Emma Orságová z 5. A. O druhé miesto sa delili dve dievčatá – Katka Sýkorová a Romanka Chvojková, opäť z 5.A triedy. Víťazkou sa stala šiestačka, Nora Stropková. V III. kategórii súťažili iba žiaci a žiačky ôsmeho ročníka. Tretie miesto získal Jakub Vlk z 8. B, na druhom mieste sa umiestnil Richard Vanko z 8. A a prvé miesto patrilo Petre Kováčovej, ktorá je každoročne úspešnou recitátorkou.  V prednese prózy súťažilo pomerne menej detí. V nižšej kategórii sa na treťom mieste umiestnila  Andrea Hrnčárová zo 7. B. Druhé miesto obsadila žiačka 5. A triedy, Nina Sláviková a víťazkou sa stala  Júlia Hudáková z 5. B. V III. kategórii v prednese prózy  sme ocenili Emu Godálovú z 8. A, ktorá sa umiestnila na zaslúženom druhom mieste.  Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do obvodného kola, v ktorom im budeme držať palce.

Niekoľko fotiek si môžete pozrieť TU