Na kolesách proti rakovine

V areáli evanjelického kostola v Trenčianskych Stankovciach sa v sobotu 30. 9. 2017 uskutočnili aktivity na podporu Nadácie Výskumu Rakoviny, ktorá pomáha onkologickým pacientom: symbolická jazda na všetkom možnom čo má kolesá, vrchárska časovka Trenčianske Stankovce –Selec, majster sveta v cyklotriale Ján Kočiš predviedol svoje majstrovstvo, zaspieval Otto Weiter a Andrea Fischer, podujatie podporila známa slovenská herečka Božidara Turzonovová, športovkyňa na vozíčku Veronika Vadovičová(patrónka 15. ročníka kampane), úspešná športová strelkyňa Zuzana Rehak Štefečeková (slovenská športová strelkyňa, súťažiacia v disciplíne trap. Je držiteľkou dvoch strieborných medailí z olympijských hier Peking 2008 a Londýn 2012 a zlatej medaily z Európskych hier 2015). Podujatie sa konalo pod záštitou predsedu TSK Jaroslava Bašku, ktorý ho aj osobne podporil. Podujatie podporili starostovia obcí Selec, Trenčianske Stankovce a Trenčianska Turná.

Aktivitu sme propagovali aj v našej škole (rozhlas, plagáty na vchodových dverách). Vrchársku časovku absolvovali Bc. Janka Hrušovská, Janka Filinová s manželom, Mgr. Janka Poláčková (zastupovala pána starostu), PaedDr. Beáta Sabová, žiak Aurel Ziegler s rodinou a niekoľko občanov našej obce. Celé podujatie bolo naplnené pozitívnou energiou, veď hlavnou myšlienkou bolo pomôcť chorým.  Nadáciu pre výskum rakoviny môžete podporiť zaslaním darovacej SMS s textom “DMS KOLESA“ na číslo 877 v O2, Orange a Telecom. Cena SMS je 2 €.