Náš úspešný šachista

Tešíme sa z úspechu nášho spolužiaka z 2. B triedy. Viki Beňo sa už odvlani zúčastňuje šachových turnajov a teraz nás potešila tlačová správa, ktorú nám zaslal  šachový klub Trenčín.

Prinášame ju v plnom znení:

Začínajú neľútostné boje o druhú rýchlostnú prémiu (400)

Každý rekreačný šachista neregistrovaný v šachovom zväze, ktorý má chuť a hlavne odvahu predviesť svoje šachové umenie aj v otvorenom boji, môže si to v tomto školskom roku vyskúšať na turnajoch ZELO.

Turnaje ZELO trvajú iba jednu hodinu a hráči v nich získavajú ZELO-body (osobné body, sila hráča na stupnici od 0 do 999). Kompletné informácie na www.dajmat.estranky.sk

Víťazom prvej rýchlostnej prémie (200) v kategórii A sa stal Viktor Beňo (ZŠ Trenčianska Turná) ZELO 243 a získava malý magnetický šach.

Do roku 2018 vstúpil Tomáš Barčiak (ZŠ Na dolinách Trenčín) ako prvý hráč ZELO. Jeho rating 332 mu dáva veľké šance v boji o prémiovú cenu ZELO 400.

Otázka je, dokedy sa doteraz vedúci hráč Peter Bušo (ZŠ Kubranská Trenčín) uspokojí s druhým miestom.

Posledný malý magnetický šach ešte stále čaká na víťaza prémie ZELO 200 v kategórii C. Asi sa rozhodne medzi Tomášom Meravým (ZŠ Hodžova Trenčín, ZELO 158) a Patrikom Klozíkom (ZŠ Na dolinách Trenčín, ZELO 178). Lebo ostatní Cečkari sú zatiaľ všetci pod ZELO 100.

Aktuálne je do súťaže ZELO zapojených 183 hráčov.   V TOP 20 má SZŠ Nová Dubnica 9 hráčov, ZŠ Na dolinách Trenčín 6 hráčov, ZŠ Turná a štyri ZŠ z Trenčína (Dlhé Hony,  Kubranská, Hodžova, Veľkomoravská) po jednom hráčovi.

V TOP 20 je 13 hráčov z vekovej kategórie B, 5 hráčov z A kategórie a iba dvaja hráči z kategórie C.