Drápačky v škole

V utorok 13. februára 2018, v posledný deň fašangov sa v našej škole, konkrétne v gymnastickej miestnosti,  drápalo perie. A nie hocijaké – husacie, tohoročné, ktoré zohnala pani riaditeľka! Pracovalo sa pod dozorom naslovovzatých odborníčok z Klubu dôchodcov v Trenčianskej Turnej.

Také drápanie peria má svoj postup. Keď si ženy sadli za pracovný stôl, najprv sa prežehnali, aby im Pán Boh v práci pomáhal. Potom sa pustili do práce, pri ktorej bol čas na  rozprávanie príbehov (najradšej strašidelných alebo veselých), na pesničku (ale pozor, aby sa pri speve nerozfúkalo perie!) a keď sa dielo podarilo, bol čas aj na oldomáš (o šišky sa postarali siedmačky s pani učiteľkou Orságovou).

A výsledok?

Jemné perie do vankúšika alebo duchny, aby mali dievky poriadnu výbavu  a snáď aj radosť z pekne stráveného času, ktorý ľudia vedeli prežiť spoločne.

Fotografie nájdete TU