Časostroj

Ako sme so 6.A a 6.B cestovali v čase

Ak ste niekedy spolu s Petrom, Suzan, Edmundom a malou Lussy zablúdili do krajiny Narnia, bude vám hneď jasné o čom píšem. Niekedy stačí starý ošarpaný šatník, nezaujímavý obraz visiaci na stene alebo obyčajné dvere, aby sme sa dostali do krajín a do čias, kam noha smrteľníka vstup má zakázaný.

Naša škola takéto čarovné dvere má. Otvárajú sa iba párkrát do roka a iba smrteľníkom vyvoleným. Nikto však nevie, kedy a na akej hodine sa to udeje. Tentoraz to bolo na hodine dejepisu... V dňoch 9. a 11. decembra roku Pána 2013 sme so žiakmi 6.A a 6.B triedy otvorili dvere a razom sme sa ocitli v časoch dávnominulých.

Vstúpili sme do sveta starovekých mýtov, legiend a bájnych hrdinov ríše Rímskej, Egyptskej či Gréckej. Sám Zeus nás pozval na pohárik ambrózie (nápoja bohov) na posvätnú horu Olymp. Stáli sme zoči-voči Hére, Aténe, Afrodite, Hefaistovi, Hádovi a jeho žene Persefóne, Poseidónovi, Demeter, Dioné, Dionýzovi aj Artemis. Svojím zjavom nás ohromili i Jupiter, Venuša, Diana, Neptún, Vulkános, Juno a Minerva. V nablýskanej zbroji sa nám ukázal Ares i bájny hrdina Achilles a panteón egyptských bohov zastupovali bohyňa Eset, slnečný boh Amon-Re či krásna kráľovná Nefertiti.

Týchto všetkých sme videli. Ba čo viac, my sme na seba prijali ich podobu. A ako nám to pristalo??? Po zhliadnutí fotografii uznáte sami, že sme vyzerali naozaj božsky :-)