Vyhodnotenie činnosti LMK - 122

Vyhodnotenie činnosti LMK-122

Gen. M. R. Štefánika v Trenč. Turnej za rok 2013.

LMK -122, jeho členovia pracujú každý piatok (okrem prázdnin) v školskej dielni ZŠ S MŠ Samuela Timona za výraznej podpory vedenia školy. V roku 2013 mal celkovo 52 členov, z toho 17 žiakov do 15 rokov, dvoch juniorov a 33 seniorov. Evidujeme aj mimo turnianskych modelárov, hlavne z Trenčína a okolia. Hlavné kategórie, ktorým sa členovia venujú sú – od tých najmladších a najmenších- hádzadlá, vetrone kat. A3, neskôr F1H, P30, halové voľné modely a najschopnejší stavajú veľké voľné vetrone F1A.

Starší seniori lietajú s rádiom riadenými modelmi vetroňov a motorových lietadiel.

V roku 2013 členovia LMK-122 dosiahli viaceré úspechy prakticky vo všetkých kategóriách, ktoré súťažne lietali.

Halové modely:

Členovia absolvovali 5 súťaží v tejto kategórii vrátane M SR v Dubnici n/V, kde Dubničania na vysokej športovej úrovni usporiadali 6. apríla uvedené majstrovstvá republiky.

Hádzadlá F1N –ml. žiaci: 5. Nikola Bezecná, 6. Simon Straka, 9. Patrik Klobušický.

Hádzadlá st. žiaci: 1 Samuel Zachara – zároveň majster SR, 3. Filip Klobušický, 4. Ernest Šulek, 5. Michal Ježík, 7. Jakub Jančo, 8. Ivan Bihary.

Hádzadlá juniori: 2. Samuel Slávka, 3. Marek Ježík.

Hádzadlá seniori: 7. Vladimír Zvalený ml., 9.Martin Bezecný, 10. Matej Beták, 14. Mgr. Vladimír Zvalený, 22. Marián Straka.

Vrtuľové modely na gumový pohon N50- žiaci: 1. Samuel Zachara –zároveň majster SR, 2. Ernest Šulek, 3. Jakub Jančo, 5. Dominik Klement, 6. Michal Ježík, 7. Filip Klobušický.

N50 – seniori + juniori: 7. Matej Beták, 10. Mgr. Vladimír Zvalený, 11. Vladimír Zvalený ml., 12 Samuel Slávka.

Okresná súťaž malých voľných modelov:

sa konala na trenčianskom letisku 19. mája za jasného počasia s premenlivým vetrom.

H - ml. žiaci: 5. Marek Krížovský, 7. Patrik Klobušický.

H – St. žiaci: 1 Samuel Zachara, 3 Filip Klobušický, 4. Ivan Bihary, 6. Dominik Klement, 7. Michal               Ježík, 8. Jakub Jančo.

H- juniori: 1. Samuel Slávka, 2. Marek Ježík.

H – seniori: 1. Ing. Ján Letko, 6. Vladimír Zvalený ml., 7. Matej Beták.

F1H seniori: 1. Ing. Ladislav Lietava

Krajská súťaž malých voľných modelov:

sa konala na trenčianskom letisku 9. júna za oblačného, teplého počasia s popoludňajšou prehánkou.

H – ml. žiaci: 3. Simon Straka, 5. Patrik Klobušický, 6., 11.

H – st. žiaci: 1. Samuel Zachara, 5. Filip Klobušický, 6. Jakub Jančo, 10. Ivan Bihary.

H – juniori: 1. Samuel Slávka.

H – seniori: 1. Ing. Jín Letko, 5. Matej Beták, 9. Marián Straka.

Vetrone A3 – žiaci: 5. Simon Straka.

Vetrone A3- seniori: 2. Ing. Ladislav Lietava, 5. Ing. Juraj Vitek, 6. Marián Straka.

Vetrone F1H – žiaci: 1. Michal Ježík.

F1H – seniori: 1. Ing. Ladislav Lietava, 3. Matej Beták, 4. Ing. Ján Letko.

Kat. P30 – žiaci: 1. Samuel Zachara, 2. Michal Ježík.

Kat. P30 – seniori: 1. Vladimír Zvalený ml.,

Krajská liga hádzadiel:

sa lietala na 3 kolá, ktoré sa zarátavali všetky. Nezapočítavali sa výsledky z majstrovstiev SR, ktoré sa nekonali.

Liga ml. žiaci: 3. Simon Straka,  4. Patrik Klobušický, 8. Marek Krížovský, 13. Roman Láncoš,

15. Šimon Poruban, 18. Michal Husár.

Starší žiaci: 1. Samuel Zachara, 3. Filip Klobušický, 4. Michal Ježík, 5. Jakub Jančo, 6. Ivan Bihary,

Juniori: 1. Samuel Slávka, 3. Marek Ježík.

Seniori: 1. Ing. Ján Letko, 4. Matej Beták, 9. Marián Straka, 11. Vladimír Zvalený ml.

Súťaž Svetového pohára juniorov 2013:

v  hodnotení SP juniorov skončil 15 ročný Samuel Zachara so 168 bodmi na 6. mieste a 14 ročný Michal Ježík s 85 bodmi na 19. mieste, junior Samuel Slávka je na 73. mieste z takmer osemdesiatky bodovaných juniorov . Pritom Samuel Zachara získal vo SP jedno víťazstvo , dve druhé, tri tretie , jedno štvrté a jedno šieste miesto. Začiatočník v tejto kategórii Michal Ježík ( lieta iba druhý rok ) bodoval v SP juniorov dvakrát druhým miestom. Samuel Slávka je nádejný junior, ale chýba mu väčšia vylietanosť.

Svetový Pohár seniorov :

aj vo Svetovom pohári seniorov získal Samuel Zachara 79 bodov čo mu vynieslo dobré umiestnenie aj medzi seniormi - skončil na veľmi slušnom 53. mieste z 363 bodovaných seniorov a vybojoval - ešte ako žiak druhé miesto medzi seniormi zo Slovenska . Toľko k súťažiam Svetovému pohára .

Majstrovstvá Slovenska vetroňov F1A :

sa tradične lietali na tri dvoj -kolá (Lučenec, Prešov, Partizánske po dve súťaže) . Samuel Zachara z Trenčianskej Turnej suverénne zvíťazil v Seriály M SR juniorov so štyrmi víťazstvami a medzi seniormi skončil siedmy, tretí skončil Samuel Slávka.

Majstrovstvá Európy – Bulharsko 2013 :

Suverénne lietal počas celého minulého roku iba Samuel Zachara. Ostatní sa mu svojou výkonnosťou ani nepriblížili. Rozhodol som sa –ako team manažer -, že na Majstrovstvá Európy juniorov do Bulharska 2013 sa kvôli jednému spoľahlivému pretekárovi ísť neoplatí, vzhľadom na veľké finančné náklady na dopravu a ubytovanie. Preto sme pre rok 2013 po dohode s trénerom seniorov F1A, F1B reprezentačné družstvo na ME vôbec nepostavili.

Nominácia reprezentantov  na rok 2014 :

Po pripočítaní bodov zo Svetového pohára –v zmysle smernice štátneho trénera voľných modelov-juniorská nominácia vyšla v poradí : prvý Samuel Zachara  - ten dokonca obsadil vynikajúce štvrté miesto medzi seniormi, druhýJežík Michalso Samuelom Slávkom – všetci z LMK-122 Trenč. Turná. Ostatní súťažiaci (snáď okrem Pavla Galuna s Prešova) -sa týmto borcom svojou výkonnosťou nepribližujú.

Rok 2013 je za nami. V niektorých kategóriách sme uspeli výborne, v iných slabšie. Nič ale nebráni vyhlásiť, že rok 2013 bol pre členov LMK -122 vo všeobecnosti úspešný. Dosiahnuté výsledky to potvrdzujú. Pri lepšom finančnom zabezpečení mohli byť ešte výraznejšie.

Správa prerokovaná na výročnej členskej schôdzi klubu bez pripomienok dňa 9.3.2013.

Mgr. Vladimír Zvalený,

predseda klubu-122